Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 6 14 Nov 20
21 Nov 20
Penrith
9/265 T Liddiard 125* B Williams 29 RP Smith 29* R Hackney 26  P Moore 3/43 AH Kherkhah 2/34 JM Wholohan 2/41 AJ Van Den Nieuwboer 2/64
def Hawkesbury
262 DJ Mckay 143  R Fletcher 4/55 RP Smith 3/38 L Hodges 2/53
Howell Oval 
Second Grade 6 14 Nov 20
21 Nov 20
Hawkesbury
236 GP Venica-Singh 62* B Fitton 51 C De Kretser 30 B Roughan 26  E Heath 4/60 J New 3/36 Z Rizzo 2/46
def Penrith
202 B Tracey 70  C De Kretser 4/55 M Farquharson 3/57 GP Venica-Singh 2/36
Owen Earle Oval 
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup 8 22 Nov 20 Sydney University
5/155(cc) LS Robertson 63* N Larkin 31 D Mortimer 28  H Railz 2/26
def by Penrith
7/156 T Liddiard 41 C Weir 25  B Mitchell 2/25 D Holloway 2/35
University Oval, Sydney University  
Poidevin-Gray Shield 4 22 Nov 20 Sydney University
3/128 N Radhakrishnan 32 B Mitchell 29* D Ratnam 27  L Doddrell 2/18
def Penrith
6/127(cc) JN Watson 44  B Mitchell 2/29
University Oval, Sydney University  
Stuart Webster Shield 1 9 Oct 20 Western Zone
7/203(cc) A Atlee 76 A Parsons 27 H Sienkiewicz 25  I Nicholls 2/14 U Gill 2/27
def by Penrith
6/215 E Whattam 65* B Campbell 56  
Glen Willow (Turf) 
First Grade 6 22 Nov 20 Penrith
8/102 E Noble 27  GJ Dignam 2/12 M McGuigan 2/12
def Northern District
6/100(cc) M Lugg 40  A Kreuzberger 2/10
Howell Oval 
Second Grade 6 22 Nov 20 Penrith
8/69(cc)  E Coper-Jones 2/6 J Galeano 2/6
def by Northern District
0/70 C Galeano 32* EK Cross 32*  
Howell Oval 
U18 Brewer Shield 6 22 Nov 20 Penrith
1/77 C Black 36  
def Northern District
9/76(cc)  C Kells 2/4 C Black 2/4 NR Martin 2/8
Howell Oval 
Third Grade 4 21 Nov 20 Penrith
4/142 SD Grant 75*  J Wheeler 2/28
def Hawkesbury
141 L Jacobs 42 ST McAvoy 33  SD Grant 3/18 BP Balgowan 3/30 MJ Collins 2/23
Bill Ball Oval (Cook Park)  
Fourth Grade 4 21 Nov 20 Hawkesbury
105 SB Simons 43  D Dent 3/26 F Caston 2/8 M Toohey 2/13 M Rockwell 2/16
def by Penrith
9/185(cc) R Gibson 42 M Toohey 41 D Dent 38  Z Nizama 3/31 SB Simons 2/25 MS Williams 2/29
Bensons Lane (Oval 2) 
Fifth Grade 4 21 Nov 20 Penrith
9/170(cc) B Campbell 68* B Tebbutt 37  J Chapman 3/25 D Brahmbhatt 3/29
def Hawkesbury
93  R Wilson 4/23 C Potter-Jugovac 2/4 D Myburgh-Sisam 2/22
Rance Oval 
Metropolitan Cup 4 21 Nov 20 Hawkesbury
172 D Jior 43 L Kelleher 40  L Boyes 4/14 L Cash 2/6 R Wilson 2/25
def by Penrith
7/228(cc) L Cash 68 JM Watson 53 L Boyes 42*  K Chapman 3/42 D Piggott 2/43
Bensons Lane (Oval 3)