Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kingsgrove Sports Twenty20 Cup GF 17 Dec 17 Penrith
122 R Gibson 30  BA Manenti 2/17 NA Sowter 2/17 ND Bills 2/22
def by Sydney
7/158(cc) DM Rawlins 57 BR McClintock 41*  B Williams 2/19 MJ Castle 2/27 L Hodges 2/29
Sydney Cricket Ground 
First Grade 14 24 Feb 18
3 Mar 18
North Sydney
320 RG Van Kemenade 72 TA Jagot 69 O Knight 68 A Oberai 32 J Campbell 31*  RP Smith 6/100 MJ Castle 3/39
v Penrith
0/5  
North Sydney Oval 
Second Grade 14 24 Feb 18
3 Mar 18
Penrith
194 N Carruthers 57 M Cummins 32* N Adams 28  W Graham 4/51 P Lindsay 3/33 D Guthrie 3/46
v North Sydney
5/73 G Aitken 29*  KP Balgowan 2/14
Howell Oval 
Third Grade 14 24 Feb 18
3 Mar 18
North Sydney
1/6  
v Penrith
9/355(dec) T Sargeant 234* MJ Collins 82  
Bon Andrews Oval 
Fourth Grade 14 24 Feb 18
3 Mar 18
Penrith
99 T Whiticker 46*  
def North Sydney
8/115  J Singh 2/13 P Gregersen 2/38
Bill Ball Oval 
Fifth Grade 14 24 Feb 18
3 Mar 18
North Sydney
223  BP Balgowan 4/59 B Vella 3/51 J Crouch 2/26
v Penrith
1/13  
Tunks Park 
Poidevin-Gray Shield SF 25 Feb 18 Penrith
1/66  
v Fairfield-Liverpool
Howell Oval 
AW Green Shield 7 11 Jan 18 Fairfield-Liverpool
124  B Bradshaw 4/31 ZJ Hunter 3/17
def by Penrith
5/259(cc) M Sullivan 126* C Dennis 43 ZJ Hunter 33* RC Smith 27  I Sunjic 2/52
Rosedale Oval 
First Grade 12 25 Feb 18 Penrith
v Campbelltown-Camden
Bill Ball Oval 
Stuart Webster Shield 1 4 Oct 17 Penrith
278 T Liddiard 79 K Shone 49 J New 39* C New 37 SD Grant 26  B Mitchell 2/25 T Atlee 2/31
def Western Zone U18
10/185 N Broes 73  C New 3/31 J New 2/21 SD Grant 2/25
 
U17 Brewer Shield 9 18 Feb 18 St George-Sutherland
75  IG Meere 3/10 E Hunter 2/15
def Penrith
74  
Harold Fraser Oval 
SportsWave Metropolitan Cup 15 24 Feb 18
3 Mar 18
Penrith
v Uni NSW Gold
Rance Oval 
1st and 2nd Grade T20 11 28 Jan 18 Universities Blue
4/126(cc) E James 37* A McKay 30  IG Meere 2/22
def by Penrith
3/130(cc) S Arnold 57* N Gregory 31  
David Phillips South